Jeden z największych serwisów społecznościowych Twitter rozpoczął wdrażanie nowej funkcjonalności, której dotąd brakowało użytkownikom.

Mowa o możliwości edytowania nowych opublikowanych wpisów, czyli opcję, na brak której się skarżyli i regularnie zabiegali użytkownicy serwisu. Funkcjonalność pozwalająca na edycję jest obecnie w fazie testów. Kierownictwo serwisu po wielu latach wyszło więc naprzeciw oczekiwaniom rosnącej grupy internautów, którym tej funkcji dotąd brakowało i wielokrotnie wyrażali zapotrzebowanie na tą opcję.

Testy opcji edytowania wpisów na platformie Twitter rozpoczęły się z początkiem września. Dotychczas chcąc dokonać zmian w opublikowanym poście była tylko jedna opcja. Należało wpis usunąć i opublikować kolejny raz z poprawkami. Dzięki dodaniu opcji edycji kasowanie już opublikowanego wpisu nie będzie konieczne.

Jak podał w komunikacie Twitter edycja będzie docelowo możliwa po kliknięciu nowego przycisku dodanego do każdego wpisu. Jednocześnie poinformowano użytkowników, że nie jest to żaden fake i „ to dzieje się naprawdę”.

Podano, że testy nowej funkcjonalności prowadzić mają wewnętrznie prowadzić obecnie pracownicy spółki. QWQ następnej kolejności edycja wpisów będzie udostępniona tym użytkownikom, którzy posiadają subskrypcję Twitter Blue, co ma nastąpić jeszcze przed końcem miesiąca. Na początek nową opcję na platformie będą mogli przetestować i wypróbować twitterowicze z Nowej Zelandii, następnie w Kanadzie, Australii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Aktualnie, w fazie testu nowej opcji, Twitter pozwala na edytowanie wpisów w ograniczonym czasie, tj. nie później niż pół godziny po ich publikacji. Na chwile obecną po upływie wskazanego czasu opcja ta znika i wszelkich dalszych modyfikacji można dokonywać na dotychczasowych zasadach czyli kasując wpis i zamieszczając nowy. Dodatkowo dostęp do historii edycji wpisu mają mieć wszyscy użytkownicy. Jak wskazują specjaliści Twittera opcja edycji co do zasady ma służyć poprawie literówek i innych błędów, i stąd też taki krótki czas na dokonanie zmian.