W piątek, późnym wieczorem policja w Staszowie otrzymała nietypowe zgłoszenie. Na komendę zgłosiła się 33-letnia kobieta, która była zaniepokojona nieobecnością swoich rodziców. Wybrali się na grzyby wczesnym rankiem i do tej pory nie wrócili. Wysłany patrol dokonał makabrycznego odkrycia.

Co się właściwie wydarzyło?

Poszukiwania zaginionej party trwały przez całą noc a do poszukiwań włączono inne lokalne jednostki policji i straży. Prawie 12 godzin później, jeden z policjantów natrafił na samochód zaparkowany w kompleksie leśnym. Jak się okazało, było to auto zaginionych grzybiarzy. W środku znajdowało się ciało 55-letniej kobiety. Ciało mężczyzny odnaleziono kilka metrów dalej, w leśnych zaroślach. Jak mówi rzecznik prasowy staszowskiej policji, szybko doszło do potwierdzenia, że to poszukiwana para.

Jaka przyczyna śmierci?

Policja jest oszczędna w słowach co do prawdopodobnej przyczyny tego zdarzenia. Jednostki które przyjechały na miejsce zdarzenia, dokładnie zabezpieczyły wszystkie ślady. Proszą również okolicznych mieszkańców, aby zgłaszali na policję wszelkie informacje mogące mieć potencjalny związek z zajściem. Na stan obecny, wyklucza się udział osób trzecich, jednak przyczyna zgonu nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości.

Co robić, gdy zaniepokoi nas coś na grzybobraniu?

Przede wszystkim na takie leśne wyprawy nie warto wybierać się samemu, a zawsze z osobą towarzyszącą. Do tego należy zadbać o odpowiedni ubiór dostosowany do pogody. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą nie tylko odpowiedniego prowiantu i czegoś ciepłego do picia, ale również leków. Jeżeli chorujesz na astmę albo inne, wymagające szybkiej interwencji choroby, posiadanie odpowiednich leków to standard.

W lesie często może brakować zasięgu, jednak telefon komórkowy warto ze sobą mieć, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Przed wyjściem poinformujmy również swoich bliskich, w które rejony się wybieramy oraz ile wyniesie prawdopodobnie nasza leśna wyprawa. Po zebraniu grzybów koniecznie skonsultuj je z innym znawcą grzybów, aby wykluczyć ewentualne trujące osobniki.