Niestety, musimy poinformować o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce na terenie szczecińskiej strzelnicy garnizonowej. Żołnierz służący w 12. Brygadzie Zmechanizowanej został śmiertelnie postrzelony. Informacje o tym smutnym wydarzeniu potwierdził zarówno przedstawiciel prokuratury zajmującej się sprawami wojskowymi, jak i rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Mimo że strona wojskowa potwierdza zdarzenie, na ten moment nie udziela konkretnych informacji na temat okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. W oficjalnym komunikacie mówi się jedynie o „wypadku spowodowanym przez osobę trzecią”.

Według nieoficjalnych danych podanych przez RMF FM, sprawcą mogła być osoba postronna, konkretnie myśliwy, który przypadkowo znalazł się w bliskiej odległości od miejsca prowadzenia ćwiczeń taktycznych.

W sprawie interweniował kapitan Grzegorz Pietrakowski, pełniący funkcję zastępcy prokuratora rejonowego do spraw wojskowych w Szczecinie. Potwierdził on informację o śmiertelnym postrzeleniu żołnierza, dodając jednak, że wszelkie dodatkowe szczegóły będą dostępne po zakończeniu prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie postępowań.

Prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy szczecińskiej Prokuratury Okręgowej, również potwierdził zdarzenie i podkreślił, że na ten moment zebrane są materiały dowodowe dotyczące sprawy, które mają na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wiadomość o tym tragicznym wydarzeniu dotarła także do 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, której członkiem był postrzelony żołnierz.