Na terenie lotniska znajdującego się w stanie Idaho, w mieście Boise, doszło do tragicznego zdarzenia – zawalenia się konstrukcji hangaru, który był jeszcze w trakcie budowy. Niestety, skutki tej katastrofy były dramatyczne – życie straciły trzy osoby, a dodatkowo dziewięć osób zostało poszkodowanych.

Do tego tragicznego wypadku doszło w środę, dokładnie o godzinie 17:00 według czasu wschodniego. Jak podaje amerykański kanał informacyjny CNN, na lotnisku w Boise doszło do zawalenia się stalowej konstrukcji hangaru, który był w trakcie budowy.

Aaron Hummel, przedstawiciel lokalnej straży pożarnej, skomentował ten tragiczny wypadek jako zdarzenie „na dużą skalę”. W momencie katastrofy na miejscu obecnych było 30 osób – informuje. Pomimo szybkiej reakcji służb ratowniczych i podjętej akcji ratunkowej, nie udało się uratować trzech osób. Dodatkowo dziewięć osób odniosło obrażenia, a stan zdrowia pięciu z nich jest bardzo poważny i określany jako krytyczny.

Informacje przekazywane przez media podkreślają, że budowa tego hangaru nie była prowadzona przez samo lotnisko. Struktura wznoszona była w pobliżu Jackson Jet Center, które jest siedzibą firmy zajmującej się wynajmem samolotów odrzutowych. Pomimo tragicznego wypadku, funkcjonowanie lotniska nie zostało zakłócone.