W tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w Utica, stan Nowy Jork, doszło do śmiertelnego postrzelenia 13-letniego chłopca przez funkcjonariusza policji. Według raportu policyjnego, młodzieniec posiadał przy sobie przedmiot przypominający prawdziwą broń, co zapewne skłoniło go do ucieczki przed ewentualnym aresztowaniem.

Komendant miejscowej policji, Mark Williams, cytowany przez agencyjne informacje AP, wyjaśniał okoliczności zdarzenia. Incydent miał miejsce w piątkowy wieczór, po godzinie 22. Funkcjonariusze próbowali wtedy zatrzymać dwóch nastolatków.

Podczas próby aresztowania jeden z chłopców podjął decyzję o ucieczce i wymierzył w stronę policjantów przedmiot, który wyglądał jak pistolet Glock 17 Gen 5. W odpowiedzi na zagrożenie, funkcjonariusz oddał strzał w kierunku młodzieńca. Jak podaje Williams, pojedynczy pocisk trafił chłopca w klatkę piersiową podczas szamotaniny na ziemi.

Po tragicznym zdarzeniu, funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę udzielenia pierwszej pomocy postrzelonemu chłopcu. Następnie został on przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł. Przedstawiciele lokalnych mediów podają, że ofiarą jest Nyah Mway – 13-letni uchodźca z mniejszości kareńskiej, urodzony w Birmie, uczący się w ósmej klasie w szkole pod wezwaniem Donovana. Informację tę potwierdził porucznik Michael Curley, rzecznik prasowy miejscowej policji.

Komendant Mark Williams poinformował na konferencji prasowej, że sprawę będzie badało Biuro Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork. Dodatkowo, departament policji przeprowadzi własne wewnętrzne dochodzenie, aby upewnić się, czy funkcjonariusze postąpili zgodnie z obowiązującymi procedurami.