Polska reprezentacja na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Monachium zdobyła już trzeci złoty medal. Autorką kolejnego sukcesu jest Pia Skrzyszowska.

Złoto polskiej lekkoatletki jest już w sumie 14-tym medalem, jaką polska reprezentacja zdobyła na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy odbywających się w Monachium. W tym samym dniu Polacy zdobyli też srebro i brąz w sztafetach.

Trzecie złoto i 14 medal na ME w Monachium

Pia Skrzyszowska zdobyła złoty medal w biegu przez płotki na dystansie 100 metrów. Sukces biegaczki jest niemałym pozytywnym zaskoczeniem. Nie była „pewniakiem” biegu lecz zdarzyła się niespodzianka. Komentatorzy zauważyli, że Polka miała świetny start i udało jej nie popełnić żadnego błędu aż do końca biegu.

W tym samym wyścigu srebro wywalczyła Węgierka Luca Kozak brąz natomiast Szwajcarka Ditaji Kambubdji. O podium otarła się biegaczka holenderska Nadine Visser. Polka przebiegła dystans 100 metrów w 12,53 sekundy i był gorszy od jej życiowego rekordu o zaledwie 0,02 sekundy.

Pia Skrzyszowska to 21-letnia zawodniczka, która startowała na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku. Była też młodzieżowa mistrzynią Europy w Tallinie w 2021 roku. Złota medalistka od 2019 roku jest zawodniczką AZS – AWF Warszawa a jej trenerem osobistym jest jej ojciec Jarosław Skrzyszowski. Najnowszy sukces jest zarazem największym jaki zawodniczka dotąd osiągnęła w zawodach seniorskich. Tego samego dnia pół godziny później Skrzyszowska wystartowała jeszcze w sztafecie 4 x 100 metrów.

W tym samym dniu polska reprezentacja zdobyła też inne medale. Wcześniej 13-ty dla Polski w tych mistrzostwach medal, ale tylko brązowy, wywalczyła męska sztafeta 4 x 100 metrów. Bieg wygrali Brytyjczycy, a drugą lokatę zajęli Francuzi. Polki w sztafecie kobiet z kolei na tym samym dystansie zdobyły srebro. Niedziela 21 sierpnia zwiększyła zatem medalowy stan posiadania polskiej reprezentacji do 14-tu krążków, 3 złotych, 6 srebrnych oraz 5 brązowych.