Twitter jest ostatnio w trudnym położeniu. Firma walczy, aby zwiększyć swoją bazę użytkowników i generować przychody, a bazowa wycena Twittera spadła, od kiedy przejął go Elon Musk. Doprowadziło to do spekulacji, że Twitter może zostać przejęty w przyszłości przez inną firmę, jeżeli nie poprawią aktualnego modelu biznesowego.

Miliarder i znany na całym świecie przedsiębiorca ogłosił w zeszłym kwartale tego roku, że kupił udziały w Twittera i jest teraz największym akcjonariuszem firmy. Z tego powodu cena akcji gwałtownie wzrosła i doprowadziło to do spekulacji, że Musk może szykować się do przejęcia firmy. Pomimo wielu przeciwności i sporów między zarządem Twittera i miliarderem, Elon oficjalnie kupił firmę za 44 miliardy dolarów dokładnie 27 października tego roku.

Niepewna przyszłość popularnych mediów społecznościowych

Musk jest znany z bycia awanturnikiem i zakłócaczem, więc możliwe jest, że mógłby odwrócić w niedalekiej przyszłości straty Twittera i uczynić go ponownie najbardziej lukratywnym biznesem wśród wszystkich platform społecznościowych. Z drugiej strony, może również równie łatwo dokonać pewnych poważnych zmian, które zrażą użytkowników i doprowadzą firmę do bankructwa. Wystarczy, że z czasem coraz mniej reklamodawców zacznie interesować się wyświetlaniem swoich ofert na Twitterze, ponieważ jest to główny zysk korporacji.

Tylko czas pokaże, co się stanie z Twitterem pod kierownictwem Elona Muska. Na razie firma pozostaje w niepewnej pozycji, a jej przyszłość jest jedynie spekulacją.

Niektórzy analitycy uważają, że Twitter nie będzie w stanie przetrwać pod kierownictwem Muska, ze względu na jego brak doświadczenia w prowadzeniu spółki publicznej. Inni wierzą, że wizja i innowacyjność Muska będzie w stanie odwrócić Twittera. Czy Twitter będzie w stanie przetrwać pod rządami Muska? Sporne zdania na ten temat pokazują nam, że aktualnie bardzo trudno będzie wydedukować nam, co stanie się z gigantyczną korporacją pod patronatem Elona.