Sezon na ciepłe herbaty i napary w pełni. Zamiast jednak wyrzucać woreczki do kosza, odłóż je na spodeczek. Wieczorem, po umyciu twarzy, wykorzystasz je jako łagodzący kompres. A to nie jedyny sposób na torebki po herbacie!

Jaka herbata będzie najlepsza?

Aby dodać skórze energii i jednocześnie zniwelować opuchliznę, najlepiej używać herbaty czarnej w torebkach. Jednak, gdy chcesz wykorzystać ją do konkretnych zabiegów, takich jak peeling, koniecznie użyj zielonej herbaty liściastej.

Sprawdź też: Właściwości zielonej herbaty. Czy znasz je wszystkie?

Pielęgnacja za grosze

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania torebek po herbacie jest kompres na opuchnięte oczy. Wówczas należy torebkę namoczyć na 5 minut w zimnej wodzie, a potem dać na chwilę do zamrażalnika. Połóż na zmęczone oczy. Efekt, dzięki zawartości teiny, jest natychmiastowy.

Kompres z czarnej herbaty świetnie działa również na osoby zmagające się z zatkanymi porami skóry. Taki zabieg nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry, a pozostawia ją w o wiele lepszej kondycji. Sporo zastosowań ma również zielona herbata. Kilka liści wymieszaj z pół łyżeczki wody. Powstałą mieszankę wcieraj w skórę twarzy przez 3 minuty. Potem spłucz i osusz delikatnie ręcznikiem. Taki peeling to doskonały początek dalszej wieczornej pielęgnacji.

Sposób na torebki po herbacie naszych babć

W czasach, gdy nie było jeszcze tak dostępnych środków farmakologicznych, herbata zastępowała nawet środek przeciwbólowy. Kompres z torebki po herbacie skutecznie niweluje dyskomfort spowodowany przez ukąszenie owadów. Lek ten świetnie sprawdza się również w przypadku bolących sutków u kobiety karmiącej. Herbata sama w sobie przyspiesza gojenie oraz usprawnia przepływ krwi w miejscu, na jaki zostanie przyłożona.

Zobacz również: Pielęgnacja cery mieszanej nie jest taka trudna!

Na co jeszcze torebki po herbacie?

Jednym z tanich sposobów na farbowanie tkanin jest właśnie moczenie jej w gorącej wodzie z torebkami herbaty. Raz zaparzone liście herbaty świetnie sprawdzą się również jako nawóz do roślin. Zmieszane z ziemią pozostałości po naparze, nie tylko dobrze wpłyną na korzenie, ale i na kondycję całej rośliny.