Ten prosty zabieg wykonywany w domu pokochało już miliony kobiet na całym świecie. Jest tani, prosty i co najważniejsze, efekty szczotkowania na sucho są spektakularne. Przekonaj się, jak wykonać ten zabieg w domu poprawnie. Pamiętaj, że nie wszyscy mogą to robić!

Pierwsze efekty szczotkowania na sucho

Już po kilku dniach zobaczysz pozytywną różnicę. Przede wszystkim skóra będzie delikatnie złuszczona, co ją nie tylko wzmocni, ale i wygładzi. Jedwabista skóra już nie będzie tylko marzeniem. Ruchy mechaniczne szczotką dodatkowo wpłyną na ujędrnienie całej skóry. Możesz również pożegnać się z cellulitem oraz rozstępami. Regularne szczotkowanie sprawia, że skóra się wzmacnia i te defekty skórne nie są już tak bardzo widoczne.

Zobacz również: Koreańska pielęgnacja skóry. Na czym polega?

Efekty szczotkowania na sucho to również odżywiona skóra. Po każdym zabiegu warto wmasować w skórę odżywczy balsam wzbogacony olejkami. Tak zadbana skóra odwdzięczy się pięknym i zdrowym wyglądem. Nie da się ukryć, że zabieg ten to również świetny masaż rozluźniający. Dotyk potrafi cudownie poprawić nasze samopoczucie i warto o tym pamiętać, przy okazji szczotkowania.

Jak wykonać ten zabieg?

Zasada jest prosta — szczotkuj na sucho od dołu w kierunku serca. Na początku, gdy skóra jeszcze nie jest przyzwyczajona, wystarczą dwa do trzech ruchów szczotką na dany obszar ciała. Zacznij od stóp, przez nogi, brzuch i ramiona. Z czasem czynność tą możesz wydłużać, ale nie bardziej niż 15 minut.

Sprawdź też: Zalety szczotkowania nóg na sucho!

Kto nie może szczotkować na sucho?

Mimo że zabieg ten wydaje się zupełnie bezpieczny, to jednak w pewnych sytuacjach może zaszkodzić. Jedną z nich jest fakt, że masz problemy ze skórą. Nie wolno szczotkować na sucho, jeżeli masz skórę atopową, wystające pieprzyki albo świeże blizny. Wstrzymaj się również w przypadku niezagojonych ran oraz problemów z żylakami.

Absolutnie nie wolno stosować tego zabiegu, gdy jesteś przeziębiona albo też zmagasz się z różnymi chorobami bakteryjnymi i wirusowymi. Przeciwwskazaniem jest również podwyższone ciśnienie krwi, zakrzepica i nowotwór. Zrezygnuj z tego zabiegu również, jeżeli jesteś w ciąży.