Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło dzisiejszego poranka w Katowicach. W wyniku wybuchu gazu doszło do zawalenia się jednego z budynków mieszkalnych w katowickiej dzielnicy Szopienice. W momencie wybuchu w pomieszczeniach zawalonego budynku mogło znajdować się nawet 9 osób. Jak wiadomo, 7 zostało już ewakuowanych, przy czym 4 musiały zostać przewiezione do szpitala. Obecnie na miejscu zdarzenia trwa akcja poszukiwawczo ratownicza. Służby dokładają wszelkich starań by odnaleźć ludzi, które mogą jeszcze być pod gruzami.

Wybuch w Katowicach

Wybuch, do którego doszło w Katowicach miał miejsce w 3-piętrowym budynku mieszkalnym. Przyczyny tragicznego zdarzenia wciąż ustalają służby. Jak jednak wiadomo na terenie budynków znajdowało się źródło gazu służącego do gotowania i ogrzewania. Eksplozja doprowadziła do zawalenie się znacznej części budynku. Zniszczona jest cała część frontowa, obie boczne ściany oraz dach. Część budowli wciąż jeszcze nie uległa zawaleniu. Jednakże nie wiadomo na ile niezniszczona część konstrukcja jest stabilna. To natomiast bardzo utrudnia akcję ratunkową strażaków. Budynek należy do parafii ewangelickiej w Katowicach. Nie jest pewne ile osób, na pewno znajdowało się w budynku w momencie wybuch. Jak wiadomo w plebanii mieli wówczas przebywać proboszcz oraz wikary.

Akcja ratownicza

Akcja ratownicza prowadzona przez lokalne służby nadal trwa. Na miejsce dotarły już psy tropiące, które będą poszukiwać zaginionej pod gruzami osoby. Tuż po wybuchu z budynku udało się wydostać o własnych siłach 1 osobie. Natomiast kolejne 7 zostało ewakuowane z pomocą ratowników. Wśród poszkodowanych znajdują się także dzieci. Do szpitala trafiło 5 poszkodowanych osób. Jest wśród nich 2 dzieci w wieku 3 i 4 lat. Jednak na szczęście ich stan jest stabilny. Mają lekkie poparzenia oraz zadrapania i siniaki na głowach i nogach. Gruzowisko wciąż przeszukują strażacy. Ratownicy szukają jeszcze dwóch kobiet. Najprawdopodobniej to matka z córką, które w momencie wybuchu mogły przebywać w zniszczonym budynku.