W województwie opolskim, w okolicach miejscowości Gołkowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zdarzeniu na drodze krajowej numer 11 zginął 42-letni obywatel Ukrainy. Wypadek miał miejsce około godziny 12 pomiędzy Byczyną a Gołkowicami. W akcji ratunkowej brała udział straż pożarna, pogotowie i policja. Na drodze panowały spore utrudnienia, ponieważ na jakiś czas służby zdecydowały się na jej zamknięcie. Podróżujący tym odcinkiem kierowani byli objazdami.

Okoliczności wypadku

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami policji, kierujący pojazdem Ford Mondeo stracił panowanie nad samochodem i wpadł w poślizg. W wyniku tego doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarówką marki Scania, służącą do przewozu aut osobowych, nadjeżdżającą z naprzeciwka. Według funkcjonariuszy bezpośrednią przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Wszelkie szczegóły zostaną ustalone w toku prowadzonego śledztwa. Siła zderzenia była tak duża, że obydwa pojazdy wypadły z drogi. Ciężarówka przewróciła się na bok, na pobocze. Auto osobowe rozpadło się na kawłki i wylądowało w rowie po przeciwnej stronie drogi. Na miejsce wezwano straż pożarną, ponieważ kierowca był zakleszczony w pojeździe. W akcji brała również udział policja oraz pogotowie ratunkowe.

Akcja ratunkowa

Strażacy, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia, natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową. Konieczne było rozcinanie auta osobowego, ponieważ inaczej nie udałoby się wydostać z niego osoby poszkodowanej. Funkcjonariusze musieli użyć specjalnego sprzętu hydraulicznego, aby uzyskać dostęp do nieprzytomnego 42-latka. Gdy już udało się go wydostać, ranny został przekazany ratownikom medycznym. Niestety reanimacja nie przyniosła skutku, a mężczyzna zmarł na miejscu. Kierowca ciężarówki, 27-letni mężczyzna, był w zdecydowanie lepszym stanie. Przewieziono go do szpitala z urazem kręgosłupa. Poddano go badaniom na obecność alkoholu. Wiadomo już, że w trakcie wypadku mężczyzna był trzeźwy. Dochodzenie w sprawie okoliczności wypadku prowadzi policja wraz z prokuraturą.