Według informacji przekazanych przez Szymona Hołownię, Marszałka Sejmu, w planach jest przeprowadzenie zamkniętych obrad parlamentu w marcu. W spotkaniu ma uczestniczyć prezydent Andrzej Duda. Podczas tego posiedzenia, przewidywane jest przedstawienie danych dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju, a zadanie to ma na swoje barki wziąć Władysław Kosiniak-Kamysz, pełniący funkcję wicepremiera oraz ministra obrony narodowej.

Marszałek Sejmu Hołownia zaznaczył, że zamknięte obrady mają dotyczyć kwestii obronności i bezpieczeństwa Polski. Spotkanie to najprawdopodobniej odbędzie się podczas drugiego zaplanowanego posiedzenia Sejmu w marcu, które ma mieć miejsce w dniach 20-22. Wicepremier i Minister Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, zostanie poproszony o przedstawienie informacji dotyczących stanu bezpieczeństwa w Polsce. Marszałek wyjaśnił również, że prezydent Andrzej Duda także otrzyma zaproszenie na to posiedzenie.

W trakcie briefingu w Ciechanowie marszałek Hołownia wyjawił, że decyzja o przeprowadzeniu tego spotkania była wynikiem rozmowy z Kosiniak-Kamyszem. Marszałek Sejmu przypomniał również o tym, jak minister obrony narodowej odpowiadał na pytania dotyczące bezpieczeństwa kraju podczas ponad pięciogodzinnego spotkania komisji do spraw obrony narodowej. Jak mówił Hołownia, coraz więcej pytań na ten temat napływa do prezydium i gabinetu marszałka. Ludzie i posłowie chcą znać stan rzeczy – podkreślił marszałek.

Dodał również, że zamknięta część posiedzenia Sejmu będzie trwała jeden dzień lub jego część, ale na pewno nie całe planowane posiedzenie Izby.