W miniony piątek policja w stanie Pensylwania zatrzymała osobę podejrzaną o zabójstwo 4 studentów z Idaho. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzny dzięki śladom DNA. Istotne znaczenie miały także zeznania świadków, którzy widzieli samochód marki Hyundai Elantra w pobliżu miejsca zbrodni. Jak się okazało właścicielem takiego właśnie samochodu jest zatrzymany przez policję mężczyzna. Zatrzymanie podejrzanego poprzedzały kilkutygodniowe poszukiwania. Mężczyzna jest doktorantem kryminologii. Podejrzany podczas zatrzymania nie krył zaskoczenia.

Makabryczna zbrodnia

Zatrzymany pod zarzutem popełnienia makabrycznej zbrodni to 28-letni Bryan Christopher Kohberger. W wyniku śledztwa mężczyźnie zarzuca się popełnienie aż 4 morderstw. Do makabrycznej zbrodni doszło 13 listopada ubiegłego roku. Tej nocy śmierć poniosły 3 kobiety i 1 mężczyzna. Wszyscy mieli około 20 lat i byli studentami University of Idaho. Policja zidentyfikowała ofiary jako Ethana Chapina ze stanu Waszyngton, Xana Kernodle z Arizony oraz Madison Mogen i Kaylee Goncalves z Idaho. Na wszystkich ciałach zostało znalezionych wiele ran kłutych. Co więcej sądowi specjaliści stwierdzili takę obecność ran powstałych w wyniku próby obrony przed napastnikiem. Feralnej nocy przed zabójstwem młodzi ludzie udali się do lokalnego baru oraz na imprezę bractwa studenckiego. Według ustaleń śledczych do morderstw doszło około godziny 3 nad ranem.

Zatrzymanie podejrzanego

Podążając za tropem policja stanowa zatrzymała w miniony piątek podejrzanego o  popełnienie morderstw Bryana Christophera Kohbergera. Jak wynika z przekazanych informacji 28-letni mężczyzna jest absolwentem na Washington State University w Pullman. Natomiast uczelnia ta położona jest kilkanaście mil od miejsca zbrodni. Na to iż to ten mężczyzna może być sprawdzą zbrodni wskazują ślady DNA. Znamienna jest także pewna zbieżność związana z tym jakim samochodem porusza się Kohberger. Otóż jest on właścicielem samochodu marki Hyundai Elantra. Natomiast świadkowie wskazują że, taki właśnie samochód parkował w okolicy miejsca zbrodni w momencie popełniania morderstw.