Są prokuratorskie zarzuty wobec dwójki 19 – latków podejrzanych o zamordowanie i zakopanie w lesie zwłok 4 – latka. Matka dziecka i jej konkubent nie przyznają się do winy.

Prokurator Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach poinformował we środę 26 października o zatrzymaniu dzień wcześniej dwójki 19 – latków, Karoliny W oraz Damiana G. podejrzanych o zabicie 4,5 – letniego syna kobiety. Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim i było wynikiem zgłoszenia 63 – letniej babci chłopca, która miała obawy w związku z tym, że nie widziała dziecka od kwietnia tego roku.

Jak poinformował prokurator matka dziecka, którego zwłoki znalezione zostały zakopane w lesie a także jej partner usłyszeli zarzuty zbrodni zabójstwa. Jednocześnie prokuratura, „kierując się potrzebą zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania przygotowawczego” wystosowała wnioski do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego czyli aresztu tymczasowego dla obojga zatrzymanych 19 – latków.

Prokurator poinformował dziennikarzy, że podejrzani nie przyznają się „do popełnienia tak sformułowanego czynu” a złożone przez nich zeznania jedynie częściowo są zbieżne z dokonanymi ustaleniami, w pozostałej zaś części się z nimi nie pokrywają.

Polska Agencja Prasowa twierdzi, że Damian G. podczas przesłuchania miał się przyznać do zakopania w lesie w okolicach Garwolina zwłok dziecka, ale nie do jego zabójstwa. Ciało 4,5 – letniego chłopca, syna zatrzymanej kobiety, odkopano rano we środę 26 października w lesie w miejscowości Ruda Talubska.