Wszystko albo nic. W taki sposób można podsumować tegoroczne występy Igi Świątek. Polska tenisistka w 2023 roku wygrała już aż w 16. spotkaniach. W żadnym z tych pojedynków nie straciła nawet jednego seta. Co ciekawe, podobną ilość setów rozgrywała w każdym z 3 przegranych w tym roku meczy. Wszystkie pojedynki z udziałem Świątek trwają zaledwie 2 sety. Natomiast to co bardzo cieszy to wysoka forma, która pozwala polskiej tenisistce wygrywać zdecydowaną większość swoich spotkań. Obecna liderka rankingu potwierdza swoją wysoką dyspozycję także w trwającym obecnie turnieju WTA Indian Wells. Miała wprawdzie drobne problemy, jednakże udało się jej awansować do 1/8 tego prestiżowego turnieju.

Największe problemy

Patrząc na wyniki polskiej tenisistki wydaje się, że spotkanie 3. rundy Indian Wells było jednym z trudniejszych w ostatnim czasie. Mecz przeciwko Kanadyjce Biance Andreescu trwał ponad 2 godziny. Ostatecznie Iga Świątek wygrała go w 2 setach. Jednakże w szczególności set nr 2 był niezwykle zacięty. Wprawdzie Polka rozpoczęła go od wygrania 2 gemów, jednak kolejne 4 wywalczyła jej rywalka. Co więcej, Kanadyjka prowadząc 4-2 miała przewagę 40-15 przy swoim podaniu. Wówczas to Iga Świątek pokazał charakter i sportową klasę. Przełamała rywalkę i dzięki zwycięstwie 3 gemów z rzędu wyszła na prowadzenie. Ostatecznie o wyniku seta rozstrzygnął tie-break, który Polka pewnie wygrała.

1/8 finału

Zwycięstwo w 3. rundzie jest jednoznaczne z awansem do 1/8 Indian Wells. W meczu, którego stawką będzie ćwierćfinał Świątek zmierzy się z Brytyjką Emmą Raducan. Obie tenisistki jak do tej pory spotkały się zaledwie jeden raz. W zeszłym sezonie w meczu ćwierćfinałowym w Stuttgarcie górą była Polka. Jednakże nie oznacza to, że Brytyjka nie może sprawić niespodzianki. Wprawdzie Raducan zajmuje odległe 77 miejsce w rankingu, jednak ma na swoim koncie zwycięstwo w US Open z 2021 roku. Jak podkreśla Iga Świątek, nie ma zamiaru lekceważyć swojej kolejnej rywalki i od samego początku spotkania ma zamiar konsekwentnie realizować swoją strategię meczową.