Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Polscy kibice piłki nożnej od lat są przyzwyczajeni do tego, że występy reprezentacji na wielkich turniejach zazwyczaj wyglądają właśnie w ten sposób. Jednakże tym razem sytuacja wyglądała nieco inaczej. Reprezentacji Polski udało się wyjść z grupy i zagrać w fazie pucharowej. Tegoroczny występ Polaków jest najlepszym od mundialu w 1986 roku. Mimo to, kibice nie mogą być w pełni zadowoleni z tego jak zaprezentowali się podopieczni Michniewicza.

Męczarnie w grupie

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozgrywane w Katarze Polacy rozpoczęli od rywalizacji w grupie C razem z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. W pierwszym meczu grupowym 'Biało-Czerwoni’ spotkali się z drużyną Meksyku. W grze obu drużyn widać było sporo nerwowości. Nikt nie chciał popełnić prostego błędu, który przyczyniłby się do porażki w meczu inaugurującym grupową rywalizację. Mecz Polska-Meksyk zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim spotkaniu Polacy pokonali Arabię Saudyjską 2:0. Mimo, iż wynik był korzystny, to sama gra pozostawiała wiele do życzenia. Trzecie spotkanie to mecz przeciwko najsilniejszemu rywalowi – Argentynie. Reprezentanci Polski byli tylko tłem w tym meczu. Argentyna spokojnie wygrała 2:0. Polska awansowała z grupy mając na koncie 4 punkt. Tyle samo miał Meksyk. Zadecydował lepszy bilans bramek.

Najlepszy występ

W meczu 1/8 finału rywalem Polski był zespół obecnych Mistrzów Świata – Francji. Wiele osób przed spotkaniem obawiało się, że Polacy zagrają równie słabo co z Argentyną. Jednakże okazało się, że na murawę wybiegła zupełnie inna drużyna. Nie tylko kibice, ale też rywale podopiecznych Michniewicza mogli być zaskoczeni postawą Polaków. Nie przestraszyli się znacznie silniejszego rywala, grali odważnie, kreowali wiele akcji. Przynajmniej kilka razy 'Biało-Czerwoni’ mieli bardzo dogodne sytuacje. Ostatecznie klasę pokazali Francuzi, którzy aż 3 razy pokonali Szczęsnego. Niejako na otarcie łez w doliczonym czasie gry Robert Lewandowski strzelił bramkę z rzutu karnego. Reprezentacja Polski przegrała z Francją 3:1 i odpadła z turnieju. Jednakże trzeba jasno powiedzieć, że mecz przeciwko Francji był najlepszym w wykonaniu Polaków na tym turnieju.